::Gizli Bahçem::
ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ 600625
ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ 600625
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ Adsaze10AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ

2 posters
YazarMesaj
ELİS
Admin
Admin
ELİS

Teşekkür : 4

ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ Empty
MesajKonu: ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ   ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ Icon_minitimePaz Ocak 10, 2010 8:26 pm

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Özürlü bireylerin özel eğitim okulu giderlerinin karşılanması konulu yazı yayınladı

5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyette bulunan özel eğitim okullarında Özürlü Bireylere Uygulanacak Destek Eğitim Giderlerinin Karşılanmasına Dair Yönetmelik hükümlerinin uygulanmasında tereddütlerin yaşandığı ve bu durumun okulları olumsuz yönde etkilediği Bakanlığımıza ulaşan bilgilerden anlaşılmıştır. Özel eğitim okullarında örgün eğitim alan özürlü bireylerin eğitim giderlerinin söz konusu okullara ödenmesine ilişkin uygulama aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

Rehberlik araştırma merkezince tanısı konularak destek eğitimi alması önerilen ve 5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyette bulunan özel eğitim okulunun örgün eğitim bölümüne devam eden özürlü bireylere; günlük ders saatleri içerisinde bireysel eğitim planı (BEP) ile özel eğitim öğretmeni tarafından destek odasında veya özel eğitime uygun olarak düzenlenmiş başka bir mekânda bireysel eğitim verilmesi, grup eğitiminin ise haftalık ders planları dikkate alınarak ve okulda gerekli düzenlemeler yapılarak derslikte verilmesi hâlinde,, bu özürlü bireylerin eğitim giderlerinin her yıl Maliye Bakanlığınca belirlenen kısmı Bakanlığımızca karşılanacaktır.

Ayrıca, özel eğitim okulunun örgün eğitim bölümüne devam eden özürlülere dinlenme

ve yaz tatilinde ayda en az Yönetmelikte belirtilen sayıda bireysel ve grup eğitimi vermesi hâlinde de özürlü. bireylerin eğitim giderlerinin her yıl Maliye Bakanlığınca belirlenen kısmı

Bakanlığımızca karşılanmasına devam edilecektir
ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ 3353oty
teko1234
Aktif Üye
Aktif Üye
teko1234

Teşekkür : 0

ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ Empty
MesajKonu: Geri: ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ   ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 7:46 am

teşekkürler

ENGELLİ BİREYLERİN ÖZEL EĞİTİM OKUL GİDERLERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÖZEL EĞİTİM VE ENGELLİLERİN EĞİTİMİ
» Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması
» ENGELLİ MAAŞIYLA ESRAR ALIP SATTI...